Live likmes

Pēdējo divdesmit gadu laikā azartspēļu industrija ir drastiski mainījusies. Lai gan dažas lietas ir palikušas tādas pašas, viss pārējais ir praktiski neatpazīstams salīdzinājumā ar to, kā tas bija agrāk. Par to visu jāpasakās internetam. Var droši teikti, ka lielākā daļa azartspēļu industrijas pārmaiņu ir tiešs interneta ietekmes rezultāts.

Kaut vai šķietami vienkāršais fakts, ka pašlaik ir iespējams izmantot internetu, lai spēlētu azartspēles ar reālu naudu, ir acīmredzami milzīgs pavērsiens.  Tas varbūt nav tik svarīgi tiem, kuri nespēj atcerēties laiku pirms interneta, bet atlikušajai pasaules daļai tas ir nozīmīgi. Lai arī online azartspēles ir salīdzinoši jauns azartspēļu atzars, pēdējo pāris gadu desmitu laikā tas ir piedzīvojis nozīmīgu izaugsmi.

Online azartspēļu pieredze ir krietni uzlabojusies. Azartspēļu mājaslapas iepriekš nebija ne tuvu kvalitātes standartam, ko mūsdienās uzskatām par ierastu. Arī daudzu citu lietu attīstība ir devusi labumu azartspēļu spēlētājiem vienā vai citā veidā, kā piemēru varētu minēt sporta totalizatoru, kurā tika attīstīta likmju likšana spēles laikā (ang. “in play”) vai citādi zināma arī, kā live likmju likšana, kas ir pilnībā izmainījusi to, kā daudzi cilvēki liek likmes sportā.

Ņemot vērā to, cik liela ietekme sporta totalizatorā ir live likmju likšanai, Jūs varētu pārsteigt tas, cik ļoti vienkāršs ir live likmju koncepts. Live likmes ļauj Jums likt likmes sporta totalizatorā pēc mača sākšanās. Salīdzinot ar tradicionālo likmju likšanu totalizatorā, kur likmes nepieciešams likt pirms mača sākšanās. Šī vienkāršā atšķirība ir manāmi paplašinājusi likmju likšanas iespējas. Live likmes ir lielisks veids, kā pieredzējuši spēlētāji un sporta entuziasti var iegūt virsroku pār bukmeikeri.

Ja Jums patīk sports un Jūs izbaudat likmju likšanu uz sporta mačiem, tad Jums gandrīz noteikti patiks pieredze, ko sniegs live likmes. Tās sporta totalizatoru ienes jaunā dimensijā. Neatkarīgi no tā, vai Jūsu primārais mērķis liekot likmi ir naudas pelnīšana vai vienkārši izklaide, tas ir kaut kas, ko ir vērts izmēģināt. Spēles gaitas vērošana un ātru lēmumu veikšana par to, kas varētu notikt tālāk ir kaut kas neaprakstāms, tomēr, pirms sākat likt live likmes, izlasiet šo rakstu. Mēs paskaidrosim, kā darbojas live likmes un kādas priekšrocības tās sniedz, kā arī kurās mājaslapās iespējama live likmju likšana un kādas stratēģijas labāk izmantot, liekot live likmes.

Kas ir Live likmes?

Live likmes ir vienkāršs koncepts par kuru nav daudz jāstāsta. Ievadā jau tika minēts, ka live likmju likšana nozīmē, ka likmes tiek liktas pēc tam, kad sporta mačs jau ir sācies, t.i. likmes tiek liktas spēles gaitā. Visādā citādā ziņā live likmes ir identiskas tradicionālajām sporta totalizatora likmēm. Jums tiek piedāvātas vairākas likmju iespējas un vietas, kur tās likt, un Jums ir jāveic izvēle balstoties uz to, kāds pēc Jūsu domām būs rezultāts. Likmju likšanas laikā Jūs spēlējat ar fiksētu koeficientu. Ja Jūsu izvēle ir pareiza, Jūs saņemat izmaksu, ja nav – Jūs zaudējat savu likmi.

Live likmēm ir divas atšķirības no tradicionālajām likmēm, kuras nepieciešams izprast. Pirmkārt, tiek piedāvāti papildus likmju veidi. Otrkārt, likmes koeficients nepārtraukti mainās. Apskatīsim šīs atšķirības sīkāk.

Live likmes – papildus likmju veidi

Daudzi no likmju veidiem, kurus var veikt sporta mača laikā nav iespējami liekot tradicionālās likmes. Kā piemēru varētu minēt, spēlētājs, kurš iesitīs golu futbola mačā. Liekot tradicionālās likmes var likt uz to, kurš spēlētājs iesitīs pirmo golu un, kad pirmais gols tiek iesists, tirgus nomierinās. Savukārt, liekot live likmes, Jūs varat likt uz spēlētāju, kurš nākošais iesitīs golu. Brīdī, kad spēlētājs iesit golu tirgus nomierinās, likmju likšana ir beigusies un atsākas nākošo likmju likšana. Šādi process atkārtojas visa mača laikā katru reizi, kad spēlētājs ir rezultatīvs.

Tas ir tikai viens no live likmju piemēriem. Šeit varat apskatīt vairāk iespējas uz ko likt likmes futbola mačā:

 • Kas uzvarēs spēles atlikušajā daļā?
 • Cik vārti tiks gūti spēlē?
 • Cik vārtus gūs 1. komanda?
 • Cik vārtus gūs 2. komanda?
 • Kura komanda gūs 3. vārtus?

 

Iznākumi uz kuriem likt live likmes ir daudz un dažādi, ļoti lielā sporta veidu klāstā. Piemēram, futbolā var likt uz to, cik ilgi tiks veikts uzbrukums un kāds būs tā iznākums. Tenisā var likt likmes uz to, kurš spēlētājs nākošais serves vai uz to, kurš spēlētājs uzvarēs setā.

Patiesību sakot, mēs varētu šeit pavadīt visu atlikušo mūžu mēģinot nosaukt visus likmju veidus katrā sporta veidā. Galvenais ir saprast, ka likmju klāstā pieejamas daudzas iespējas. Zemāk redzami likmju veidi vienam tenisa mačam.

Svarīgi arī atzīmēt, ka liekot live likmes, lielākā daļa pirms spēles likmju iespēju ir pieejamas arī mača laikā. Runājot par futbolu, kā piemēru var minēt likmju likšanu uz to, kurš uzvarēs spēli, vai to, kāds būs spēles rezultāts. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka likmes koeficients mainās spēles laikā atkarībā no tās gaitas.

Nepārtraukti mainīgs likmes koeficients

Liekot tradicionālās likmes, koeficients mainās tuvojoties spēles sākumam. Reizēm tas notiek tādēļ, ka mainās spēles apstākļi, piemēram, teiksim, ka New England Patiots spēlēs pret Buffalo Bills. Dažas dienas pirms spēles likmju koeficients varētu izskatīties šādi:

New England Patriots  

vs

Buffalo Bills

 

Moneyline

 

PATRIOTS   BILLS 
-250   +230

 

Ja Jūs neesat pazīstami ar amerikāņu stila likmju koeficientiem, ekvivalents decimālais koeficients būtu 1,40 Patriotiem un 3,30 Buffalo Bills.


Dotajā brīdī, Patrioti ir samērā ērtā pozīcijā, kā spēles favorīti, bet tagad iedomāsimies, ka tiek paziņots – Toms Breidijs (viņu vislabākais uzbrucējs) un Robs Gronkovskis (arī viens no uzbrūkošajiem spēlētājiem) nepiedalīsies spēlē traumas dēļ. Šādā gadījumā likmju koeficienti varētu izmainīties sekojoši:

New England Patriots  

vs

Buffalo Bills

 

Moneyline

 

PATRIOTS   BILLS 
-200   +180

 

Decimālie ekvivalenti šeit ir 1,50 (Patriots) un 2,80 (Bills).

Pēc jaunāko ziņu publicēšanas ir redzams, ka Patrioti vēljoprojām ir favorīti, bet ne ar lielu pārsvaru. Publicētā informācija ir mainījusi bukmeikera prognozi un tagad komandai Bills tiek dota augstāka varbūtība spēles uzvarai.

Viens no veidiem, kā bukmeikeri papildu maina savas likmes ir atkarībā no tā, cik daudz naudas viņi saņem. Viņi samazina koeficientu populārajām likmēm un palielina koeficientu likmēm, kas nav populāras. Šāda veida izmaiņas tiek veiktas bieži, līdz ar to, paša koeficienta izmaiņas ir samērā mazas. Augstāk minētajā piemērā parasti netiek novērotas krasas koeficientu izmaiņas.

Tomēr jāņem vērā, ka atklājot jaunu informāciju, ir iespējamas lielas svārstības likmju koeficientos. Šajā gadījumā tās bija pirms spēles traumas, kuras ietekmētu Patriots varbūtību uzvarēt spēli. Tagad padomājiet par to, cik daudz notikumi spēles laikā var ietekmēt tās iznākumu. Daudz, vai ne? Līdz ar to, spēlei ritot uz priekšu, likmju koeficienti bieži mainās.

Lielākā daļa mājaslapu algo speciālistus, kas seko līdzi spēles gaitai un maina likmju koeficientus atkarībā no tā, ko redz. Līdz ar to, ja tenisa spēlētājs sāk netrāpīt serves, tad piemēram, viņi varētu izmainīt likmju koeficientu par labu tam, ka tenisists uzvarēs savu nākošo maču un attiecīgi gala rezultāts arī mainītos. Vienmēr mainīgie likmju koeficienti ir viena no galvenajām live likmju priekšrocībām, sīkāk par to tiks diskutēts vēlāk.

Attiecībā uz live likmju darbības pamatiem mēs esam minējuši visu, ko Jums nepieciešams zināt. Tagad apskatīsim dažādos sporta veidus un mačus, kuros tiek piedāvāts likt live likmes.

 

Betsafe
Betsafe
5 x 10€ Bezriska likmes totalizatorā
+50 Bezriska griezieni kazino
Bonusa kods: Nav nepieciešanms

Sporta veidi live likmju veikšanai

Brīdī, kad pasaule tika pirmo reizi iepazīstināta ar live likmju likšanu sportā, to bija iespējams darīt tikai svarīgās spēlēs un populārākajos sporta veidos. Savukārt, mūsdienās, lielākie sporta totalizatori piedāvā likt likmes plašam sporta veidu un maču klāstam.

Populārākie sporta veidi live likmēm:

 • Amerikāņu futbols;
 • Futbols;
 • Basketbols;
 • Hokejs;
 • Teniss;
 • Krikets;
 • Golfs;
 • Zirgu skriešanās sacensības.

 

Katrs sporta veids piedāvā dažadus notikumus uz kuriem likt likmes. Kā piemēru var minēt futbolu, kurā vairums ASV likmju likšanas mājaslapu piedāvā live tirgu katram NFL mačam, kā arī koledžas līmeņa futbola spēlēm. Dažviet pat iespējams like likmes uz Kanādas Futbola Līgu. Pastāv ļoti maz profesionālā futbola spēļu uz kurām mūsdienās nevar likt likmes. Lielākie sporta totalizatori ļauj likt likmes uz visām no populārākajām līgām un spēlēm, kā arī mazāk pazīstamām līgām. Attiecībā uz basketbolu, parasti tiek nosegtas visas NBA spēles, hokejam visas NHL spēles. Tenisā tiek pieņemtas likmes katrai spēlei turnīrā un tiek iekļauti arī vairums profesionālā golfa turnītu. Tāpat ir iekļauti arī kriketa mači visā pasaulē, kā arī visas nozīmīgās zirgu skriešanās sacensības.

Populāro sporta veidu starpā, Jūsu iespējas live likmju veikšanai ir praktiski bezgalīgas. Mūsu sporta veidu saraksts arī noteikti nav pilnīgi izsmeļošs. Daudzas mājaslapas iekļauj live likmēs arī mazāk populārus sporta veidus, kā ralliju, MMA, boksu, snukeru, regbiju, šautriņas un citus.

Neesat pārliecināts, ka ir vērts tērēt laiku liekot live likmes? Izlasiet mūsu rakstu par sporta totalizatora padomiem un sporta totalizatora bonusa izvēli.

Live likmju priekšrocības

Jau iepriekš minējām, kādas ir divas svarīgākās live likmju priekšrocības – sporta veidu dažādība un likmju veidu dažādība, kas ļauj mums likt likmes uz vairāk notikumiem sportā, līdz ar to, paverot iespēju atrast likmes ar labvēlīgākiem koeficientiem.

Lai gan sākotnēji Jūsu domas varētu atšķirties, nepārtraukti mainīgie likmju koeficienti ir liela live likmju priekšrocības. Bukmeikeri ir ļoti prasmīgi savā spējā paredzēt likmes iznākuma varbūtību, bet spēlējot ar live likmēm, viņiem nepieciešams veikt izmaiņas koeficientos ļoti ātri, atkarībā no tā, ko viņi redz spēles gaitā. Nepieciešamība veikt izmaiņas ātri bieži vien samazina laiku, kurā ir iespējams koeficientu apdomāt, līdz ar to, šie koeficienti varētu būt mazāk pārdomāti un tieši, kā pie tradicionālajām likmēm. Līdz ar to, spēlētājam ir vieglāk atrast vērtīgu likmi.

Jāņem vērā arī fakts, ka izmaiņas, kuras veic bukmeikeri ir balstītas uz viņu viedokli par to, kāds būs spēles iznākums. Neskatoties uz to, ka viņi ir zinoši un prasmīgi, viņu paredzējumi nevienmēr ir pareizi. Sekojot līdzi spēles gaitai, ir pavisam iespējams, ka reizi pa reizei mēs spētu veikt labāku spēles iznākuma novērtējumu nekā bukmeikers. Lai būtu iespējams veikt šādus novērtējumus nepieciešams iegūt izpratni par sportu un iesaistītajām komandām/spēlētājiem. Daudzi sporta totalizatora spēlētāji uzskata, ka ar šādām zināšanām viņi var iegūt reālu virsroku pār bukmeikeri.

Parasti gūt virsroku pār bukmeikeri ir ļoti grūti un live likmju likšana to nebūt nepadara vieglāku, bet jebkurā gadījumā, mēs noteikti uzskatam, ka live likmju likšana dod mums vairāk iespēju iegūt virsroku pār bukmeikeri, nekā tradicionālā likmju likšana.

Ticiet tam, vai nē, bet mēs vēl neesam pabeiguši uzskaitīt visas live likmju priekšrocības. Live likmes var diversificēt, lai samazinātu risku. Diversificēšanas stratēģiju var izmantot arī, lai samazinātu zaudējumus, kad spēles gaita nav tāda, kādu gaidījām un, lai iegūtu garantētu peļņu, kad spēles gaita ir mūsu likmēm labvēlīga. Lai palīdzētu Jums saprast, kā tiek veikta diversificēšana, apskatīsim dažus pēmērus.

Piemērs Nr. 1

Teiksim, ka Jūs esat licis likmi uz to, ka uzvarēs kāds noteikts tenisa spēlētājs, bet pēc pusstundas no mača Jūs saproties, ka viņš nespēlē tik labi, cik gaidījās. Šajā gadījumā Jūs varat likt vēlvienu likmi par labu viņa pretinieka uzvarai, lai kompensētu iepriekš likto likmi. Šādā situācijā Jums visdrīzāk būs jāsamierinās ar zaudējumu jebkurā gadījumā, bet reizēm ir labāk iegūt mazu zaudējumu, kad Jūsu viedoklis par spēles iznākumu mainās, nekā riskēt ar vēl lielāku zaudējumu.

 

Piemērs Nr. 2

Tagad iedomāsimies, ka tenisa mačs beidzās mazliet citādāk. Spēlētājs uz kura uzvaru Jūs likāt likmi bija spējīgs iegli pabeigt pirmo mača setu. Šajā brīdī Jūs varētu likt mazu likmi uz to, ka viņa pretinieks atspēlēsies, izveidojot situāciju, kurā Jums ir garantēta peļņa neatkarīgi no tā, kas notiks. Ja Jūsu oriģinālā likme laimē, Jūs pazaudējat daļu no savas peļņas, bet kopumā abu iespējamo spēles iznākumu iekļaušana garantētas peļņas nodrošināšanai var tikt uzskatīta par labu praksi riska menedžēšanā.

 

Pēdējā live likmju priekšrocība, ko varētu šeit pieminēt ir  - live likmju likšana ir aizraujoša pieredze. Spēlētājiem, kuri dod priekšroku likmju likšanai, kā izklaidei, ļoti patiks šī priekšrocība. Neviens nevar noliegt, ka live likmes padara sporta spēļu skatīšanos daudz aizraujošāku. Daudz cilvēku izbauda dažu mazu likmju likšanu izklaides pēc, vienlaicīgi vērojot spēles gaitu. Vienmēr atcerieties, ka likmju likšana uz sporta veidiem nav tikai veids, kā nopelnīt naudu.

Live likmju totalizatora izvēle

Lai izmēģinātu live likmju likšanu, Jums būtu nepieciešams piereģistrēties piemērotā mājaslapā. Tikai dažus gadus atpakaļ, šādas mājaslapas atrašana bija ļoti sarežģīta, savukārt mūsdienās, kad live likmes ir ļoti pieprasītas, to izdarīt vairs nav grūti. Gandrīz katra totalizatora mājaslapa piedāvā kaut kāda veida live likmju pieņemšanu. Tas, ko būtu grūti izdarīt mūsdienās ir atrast pareizo mājaslapu.

Jūsu interesēs nav piereģistrēties jebkurā mājaslapā, kurā tiek piedāvāta live likmju likšana. Jūsu pieredze šādā mājaslapā vaŗetu būt gaužām nepatīkama. Godīgi sakot, pastāv atšķirība totalizatoru mājaslapu kvalitātē. Dažas platformas ir veiksmīgi dizainētas un viegli izmantojamas, savukārt dažas nav. Atkarībā no mājaslapas var atšķirties arī skaits sporta veidiem uz kuriem var likt likmes un likmju dažādība.

Vēl daži no faktoriem, kuri jāņem vērā ir  - nepieciešams izvēlēties totalizatoru, kurš ir uzticams un sertificēts, kā arī tādu, kurā konsistenti ir labvēlīgi likmju koeficienti. Protams, priekšroka ir dodama arī bonusiem un cita veida apbalvojumiem.

Padomi un stratēģija live likmju veikšanai

Lielākā daļa no stratēģijām, kas attiecas uz tradicionālo sporta totalizatoru attiecas arī uz live likmēm. Tomēr pastāv dažas stratēģijas, kuras ir specifiski veidotas, lai palīdzētu cilvēkiem likt live likmes. Lielākā daļa no tām ir samērā vienkāršas, bet tās var nozīmīgi palielināt Jūsu kopējo laimesta iegūšanas iespēju, ja Jūs iemācaties, kā tās pareizi izmantot.

 

Daži piemēri live likmju stratēģijām:

 • Likmju diversificēšana;
 • Likmju likšana uz favorītiem, kas zaudē;
 • Likmju likšana pret plūsmu;
 • Arbitrāžas iespēju atrašana.

 

Pirmo šī saraksta stratēģiju jau apskatījām agrāk, bet par to var pastāstīt daudz vairāk. Apskatiet citus mūsu rakstus, lai detalizētāk izprastu likmju likšanas stratēģijas un uzzinātu dažādus citus sporta totalizatora padomus.